Resultat
Anmälda: 373

Resultat

Resultat 2016 Ungdomsloppet

På racetimers hemsida kan ni även se er målgång från 2014-2016 om ni klickar ett visst resultat.

Klicka här för att komma till racetimers resultat 2016

(Sortera tabellen genom att klicka på förnamn, efternamn eller förening)

Plac. Förnamn Efternamn Förening/Ort Tid
1 Thomas Edström Jalles TC 1:15:56.5
2 Rasmus Nilsson IFK Umeå 1:17:03.5
3 Göran Jonsson IFK Umeå 1:18:01.2
4 Andreas Oskarsson IFK Umeå 1:19:54.3
5 Erik Björkman Täfteå IK 1:20:15.4
6 Stefan Åberg IFK Umeå 1:20:22.1
7 Emanuel Ahlgren IFK Umeå 1:22:07.1
8 Christoffer Lundström 1:24:39.7
9 Joakim Bäckström IFK Umeå 1:25:22.8
10 Edward Hansskog 1:26:38.8
11 Johan Sandberg Ttgu IF 1:27:02.2
12 Michael Svärd Team DBL 1:28:07.2
13 Andreas Lind IFK Umeå 1:28:53
14 Josef Carlson TTGU IF 1:28:59.6
15 Ludvig Edvardsson TTGU IF 1:30:21.8
16 Erik Lindgren IFK Umeå 1:31:08
17 Jonas Nordin TTGU IF 1:31:49.3
18 Emil Öhman IFK Umeå 1:32:58.9
19 Erik Olofsson Team An Honest Mistake 1:33:00.9
20 Daniel Sandström IK Lone Star 1:33:19.2
21 Eric Degerman IFK.Umeå 1:34:08
22 Nils Nilsson Flakabackens SK 1:34:34.8
23 Joel Lindegren TTGU IF 1:35:27.1
24 Johan Bergquist Umeå 1:36:16.1
25 Ludvig Broman Bromance runners 1:37:19.7
26 Nicklas Eriksson Lycksele löparklubb 1:38:29.9
27 Magnus Lindgren TTGU IF 1:38:36.4
27 Stefan Hörnemalm Musikanten 0:17:20.3
28 Leif Steen Stöcke TS Järnet 1:39:12.6
29 Sebastian Andersson 1:39:12.9
30 Stefan Sundmark 1:39:26.2
31 Mikael Nilsson 1:39:47
32 Tobias Sjögren Vindelns IF 1:40:02.3
33 Jan Lundberg 1:40:05.1
34 Magnus Bolin Skellefteå 1:40:06.8
35 Karl Lindmark Team LG 1:41:20.9
36 Timo Eriksson Dalasjö IK Framåt 1:41:30
37 Frank Abramsson 1:41:33.1
38 Erik Klintenäs Styrsignal AB 1:41:35.3
40 Josef Ahlgren Tavelsjö AIK 1:41:55.8
41 Jörgen Högkvist Volvo FK 1:42:13.4
42 Erik Westling 1:42:31.5
43 Lars Skagerlind Östhammar Friidrott 1:42:37.1
44 Per-Anders Fredriksson Tavelsjö AIK 1:43:18.2
45 Martin Sedin IKSU 1:43:44.6
46 Joel Berglund 1:44:08.6
47 Roger Backman IK NocOut.se, Linköping 1:44:44.2
48 Anton Ögren 1:44:48.2
49 Craig Vincent 1:45:05.9
50 Tobias Johansson Obbola 1:45:19.9
51 Jens Nolin 1:45:26.8
52 Martin Dahlbom 1:45:41.6
53 Pasi Peltola Täfteå IK 1:45:42.1
54 Nicklas Pohjanen TTGU IF 1:45:56.2
55 Mats Burström IFK Umeå 1:46:01.9
56 Hans Boija 1:46:11.8
57 Mats Jogbäck 1:46:19
58 Tomas Olsson Atea IFF 1:46:25.8
59 Gunnar Erlanson 1:46:29.1
60 Patrick Krainer 1:46:29.4
61 Rasmus Norrbygård 1:46:31.3
62 Erik Lundström IFK Umeå 1:47:07.4
63 Jakob Mårtensson Edsåsdalen Sportklubb 1:47:20.6
64 Arvid Lindh KangarooCC 1:47:40.1
65 Fredrik Bergman 1:48:39.9
66 Clay Gulliver 1:48:43.1
67 Anders Nordin Lulekamraterna 1:48:43.4
68 Oliver Jakobsson 1:50:02.4
69 Linus Eriksson 1:50:21.8
70 Björn Eriksson IFK Umeå 1:50:42.8
71 Erik Nordhall 1:50:44.6
72 Christoffer Boman 1:50:44.9
73 Johan Hellberg 1:51:20.3
74 Erik Sandström IKSU kendo 1:51:41.2
75 Martin Nordin 1:51:46.1
76 Melvin Lundberg 1:51:59.8
77 Lars Nederberg One Group 1:52:11.6
78 Knut Backlund Lycksele löparklubb 1:52:22.4
79 Per Sondell Röbäck SK 1:52:44.5
80 Jonas Lönnroth 1:52:55.7
81 Johannes Wiberg 1:53:10.5
82 Johan Lundmark Sweco if 1:53:12.8
83 Nils Johansson Jalles TC 1:53:19.1
84 Rickard Andersson Burträsk SK 1:53:21
85 Benjamin Ahlgren 1:53:52.3
86 Morgan Poopuu IFK Umeå 1:54:09.5
87 David Simonsson Bygdeå GIF 1:54:09.8
88 Jan Alfredsson 1:54:13.7
89 Erik Springer Engdahl Tavelsjö AIK 1:54:21.1
90 Mårten Strömberg Scilla Runners 1:54:23.2
91 Karl Lundberg Fredrika IK 1:54:25.1
92 Björn Ingebrigtsen IFK Umeå 1:54:42.2
93 Gustav Fahlgren 1:55:18.7
94 Jonas Karlberg IKSU kendo 1:55:18.8
95 Kristian Barkemo Barkemo ski Team 1:55:28.5
96 ANDERS MAGNUSSON Sveaskogs IF 1:55:51.3
97 Andreas Norman 1:56:06.4
98 HÅkan uusimäki Yttersjö 1:56:17.5
99 Bibek Aryal 1:57:29
100 Måns Bylund 1:58:18.3
101 Kristian Nilsson 1:58:32
102 Rasmus Bask 1:58:33.4
103 Tomas Magnusson Atea IFF Umeå 1:58:33.7
104 Mattias Axelsson 2:01:33.8
105 Theo Backman 2:02:28.9
106 Arvid Sundqvist Red Carpet Media 2:02:34.7
107 Björn Edberg ONEPARTNERGROUP 2:02:58.4
108 Jörgen Daniel 2:03:01.3
109 Johannes Olofsson 2:03:20.7
110 Boo Lindahl 2:03:41.7
111 Sebastian Curmark 2:03:53.1
112 Allan Lindgren Renbergsvattnets IF 2:03:53.7
113 Tim Hofmeester - 2:03:56.2
114 Anders Backman Stöcke TS Järnet 2:06:51.1
115 Markus Nyström Tavelsjö AIK 2:06:51.9
116 Johannes Nilsson 2:07:13.2
117 Oskar Andersson 2:07:25.4
118 Daniel Eriksson Sörman SIF Soccer 2:07:47.6
119 Pontus Clarin 2:08:11.5
120 Mattias Åström 2:09:11.1
121 Robert Israelsson 2:09:11.3
122 Daniel Hirvonen Smurfit Kappa Korpklubb 2:09:23.5
123 Mattias Nygård 2:10:22.8
124 Per Joelsson Röbäck 2:10:23.6
125 Tomoyuki Yoshida 2:10:27.6
126 Cedric Patthey 2:11:01.2
127 John Sedin 2:11:45.1
128 Isak Sahlin 2:12:11.4
129 Jörgen Andersson Bygdeå GIF 2:13:05.9
130 Andreas Jakobsson Qvistigt 2:13:10.9
131 Emil Magnusson 2:13:50.4
132 Robert Ludvigsson Umeå 2:14:31.2
133 Jens Sjöström 2:15:25.7
134 Koji Aoshima 2:16:04.4
135 Michael Knutsson 2:17:21.4
136 Andreas Dahlström Tavelsjö aik 2:17:21.8
137 Jan-Olof Åström 2:17:51.5
138 Daniel Lindgren 2:18:16.5
139 Peter Jonsson 2:18:44.3
140 Tobias Rönnholm 2:18:58.2
141 Leif Sundberg Axa Sports Club 2:20:54.4
142 Jonas Eliasson 2:22:00
143 Joel Nilsson UÅ Padel 2:23:29.7
144 Jan-Erik Burén 2:23:35.3
145 Daniel Alexandersson Umeå 2:24:27.2
146 Ulf Andersson Obbola ik 2:24:31.8
147 Jan Brännström 2:24:41.2
148 Mårten Edström 2:24:51.4
149 Viktor Fredriksson 2:24:51.6
150 Thorbjörn Edvall 2:25:50.5
151 Love Björnham 2:26:37.7
152 Emanuel Lundgren 2:27:53.7
153 Rikard Karlsson 2:28:18.9
154 cong hu 2:28:46.2
155 kazusa ichida 2:30:05.9
156 Klas Oscarsson 2:31:28.6
157 Börje Sandström Umeå 2:32:00
158 Jonas Älmeblad One Group 2:32:33.4
159 Mikael Axelsson - 2:33:26.8
160 Jonas Nyman One Group 2:35:06.5
161 Lars Jonsson 2:44:13.7
162 Simon Almroth 2:45:12.3
163 Staffan Engström Flurkmarks IK 2:49:01.2
164 oscar kullin TK Pinnen 2:54:55.5
165 Dennis West 2:57:09.3
166 Patrik Sahlin 2:59:51.6
167 Reza Zarassi CSN Umeå 3:00:27.1
168 Mikael Eriksson Lycksele 3:17:40.0