Resultat
Anmälda: 154

Resultat

Resultat 2016 Ungdomsloppet

På racetimers hemsida kan ni även se er målgång från 2014-2016 om ni klickar ett visst resultat.

Klicka här för att komma till racetimers resultat 2016

(Sortera tabellen genom att klicka på förnamn, efternamn eller förening)

Plac. Förnamn Efternamn Förening/Ort Tid
1 Rasmus Hörnfeldt Sockertoppen IF 1:13:55
2 Lukas Borgemo IFK Umeå 1:14:05
3 Thomas Edström Jalles TC 1:14:31
4 Göran Jonsson IFK Umeå 1:16:16
5 Simon Öberg Kalix Skidklubb 1:16:35
6 Gernot Wagner 1:16:48
7 Stefan Åberg IFK Umeå 1:17:58
8 Christoffer Lundström Umara SC 1:19:10
9 Ludvig Renström IFK Umeå 1:19:57
10 Lars Sandström Fik 1:20:29
11 Rasmus Nilsson IFK Umeå 1:20:49
12 Andreas Oskarsson IFK Umeå 1:21:05
13 André Kröger Oskarshamn RC 1:21:11
14 Emanuel Ahlgren IFK Umeå 1:21:12
15 Ronnie Engstrand 1:21:19
16 Erik Lindgren IFK Umeå 1:22:01
17 Oskar Bylund Runacademy if 1:23:17
18 Jacob Hasslow GOE 1:23:24
19 Edward Hansskog 1:23:43
20 Christofer Nilsson Lycksele LK 1:24:47
21 Jonas Nordin TTGU IF 1:25:28
22 Lars Lundberg TTGU IF 1:25:36
23 Michael Svärd Team DBL 1:25:48
24 Ludvig Edvardsson TTGU IF 1:26:10
25 Jan Jonsson 1:26:40
26 Anders Pettersson IFK Umeå 1:26:42
27 Olof Bylund 1:26:57
28 Andreas Tiburzi Skellefteå Skidklubb 1:27:33
29 Gustav Norbäck Lycksele Löparklubb 1:28:07
30 Herman Hansi Rahm Mjuk i Steget 1:28:11
31 Johan Asplund IKSU 1:29:11
32 Robin Henriksson 1:30:30
33 Erik Olofsson Team An Honest Mistake 1:31:01
34 Daniel Nilsson LLK 1:31:27
35 Christoffer Larsson IFK Umeå 1:32:20
36 Alberto Altes Arlandis Stöcke TS Järnet 1:32:21
37 James Cooper Canterium 1:32:37
38 André Mateus 1:33:23
39 Simon Stark Övik Beachvolley Club 1:34:16
40 Victor Göransson IK Studenterna i Umeå 1:34:26
41 Tore Wennberg Skogsbrynets Backintervallsällskap 1:34:28
42 Alexander Wallmark 1:34:40
43 Michael Westin Öbacka LK 1:34:44
44 Mikael Larsson 1:34:54
45 Zimon Sjöberg 1:35:38
46 Olof Hermansson Umeå 1:35:41
47 Stefan Sundmark 1:35:47
48 Niklas Nygren Lycksele LK 1:36:36
49 Thomas Strömsten IFK Umeå 1:36:46
50 Leif Steen Stöcke TS Järnet 1:37:08
51 Thomas Tanos Lindström IFK Umeå 1:37:26
52 Mattias Lundmark G-rör 1:37:52
53 Jörgen Högkvist IFK Umeå 1:37:52
54 Tomas Olsson Atea IFF 1:38:15
55 Anton Hammarström 1:38:21
56 Simon Blomberg SEJB Invest AB 1:38:37
57 Robert Dorn Stöcksjö 1:39:01
58 Karl Lindmark Team LG 1:39:07
59 Johannes Bålfors 1:39:08
60 Fredrik Grubbström 1:39:17
61 Fredrik Hägglund 1:39:20
62 Jonatan Orebrand 1:39:26
63 Johan Jakobsson Röbäcks SK 1:39:37
64 Andreas Lindborg 1:39:57
65 Magnus Åström Kassjö IF 1:40:36
66 Benjamin Ahlgren 1:40:42
67 Oscar Holgerson 1:40:48
68 Martin Persson 1:40:55
69 Niklas Lundberg Skellefteå AIK 1:40:59
70 Stefan Hörnemalm Team Musikanten 1:41:13
71 Mats Burström IFK Umeå 1:41:14
72 Lucas Demaret 1:41:32
73 Jon Söderlund Jävre IF 1:41:35
74 Roger Magnusson Sävar IK 1:41:39
75 Olov Hedlund 1:41:45
76 Hans Sandström 1:41:47
77 David Sundelin 1:42:06
78 Robert Rehn SK Tegsnäspojkarna 1:42:10
79 Andreas Nilsson 1:42:18
80 Oliver Jakobsson 1:42:26
81 Victor Johansson 1:42:34
82 Bibek Aryal 1:43:22
83 Samuel Dahlberg 1:43:25
84 Simon Nyman Kågedalens AIF 1:43:29
85 Gabriel Joki Jämtön AIK 1:43:59
86 erik sjöö 1:44:03
87 Jonas Ericson CK Upplopp 1:44:13
88 Andreas Brandt 1:44:29
89 Jens Nordqvist 1:44:52
90 Johan Ekdahl IFK Umeå 1:45:06
91 Arvid Lindh KangarooCC 1:45:45
92 Oskar Riby LagMOD 1:46:06
93 Bartosz Gurzeda 1:46:16
95 Nicklas Eriksson Lycksele löparklubb 1:46:32
96 Jonatan Rönnkvist 1:46:50
97 Samuel Söderlund Jävre IF 1:46:54
98 Anders Persson 1:47:01
99 Ludvig Oscarsson Elektro Västerbotten AB 1:47:06
100 Jimmy Lundström 1:47:13
101 Marcus Vikström 1:47:40
102 Roger Backman IK NocOut.se, Linköping 1:47:47
103 Jesper Ericsson 1:47:50
104 David Sandström Tavelsjö 1:47:59
105 Tim Hofmeester - 1:48:04
106 Johan Gustafsson 1:48:07
107 Erik Sandström IKSU kendo 1:48:24
108 Albin Stjernbrandt 1:48:27
109 David Johansson 1:48:46
110 Elias Hansson 1:49:03
111 Elis Andersson 1:49:06
112 Stefan Sjöström Jalles TC 1:49:17
113 Alfred Schelin Hästskärets IF 1:49:55
114 Pär Schelin Hästskärets IF 1:49:56
115 Christian Liliequist 1:50:08
116 Knut Backlund Lycksele löparklubb 1:50:30
117 Michael Sjögren Picturelake 1:50:38
118 Mikael Westin Umeå 1:50:55
119 Anton Ögren 1:51:06
120 Morgan Poopuu IFK Umeå 1:51:18
121 Markus Hägglund EY 1:51:21
122 Andreas Nordenström IFK Umeå 1:51:29
123 Joel Ahnér Thollander 1:51:35
124 David Simonsson Bygdeå GIF 1:52:09
125 Andreas Ekegren Norra skogsägarna 1:52:15
126 Karl Lundberg Fredrika IK 1:52:29
127 Axel Forsman 1:52:52
128 Cedric Patthey 1:53:19
129 Emanuel Bingebo 1:53:27
130 Andreas Alvarsson - 1:53:52
131 Johannes Bingebo 1:53:56
132 Gabriel Bölske 1:54:02
133 Bengt Aggeryd Umeå OK 1:54:20
134 Jimmy Johansson 1:54:24
135 Tony Holmgren Nucken o hans vänner 1:54:53
136 Mattias Nordström Tavelsjö AIK 1:54:54
137 Mattias Axelsson 1:55:27
138 Björn Ingebrigtsen IFK Umeå 1:55:53
139 Måns Bylund 1:55:53
140 Stig Viil 1:56:10
141 Mats Jogbäck 1:56:12
142 Lars Gavelin Dalasjö IK Framåt 1:56:23
143 Jonas Karlberg IKSU kendo 1:56:54
144 Mats Johansson 1:56:58
146 Fredrik Wernstedt 1:57:22
147 Johan Pettersson Umeå Fria Löpare 1:57:24
148 Oskar Nyström Ingen 1:57:33
149 Rickard Klingberg 1:57:45
150 Jens Johansson TTGU IF 1:58:10
151 Filip Andersson 1:58:11
152 Elias Andersson TAIK 1:58:20
153 Tobias Sjögren Vindelns IF 1:58:28
154 Mikael Goossen 1:58:47
155 Nils Gyllow 1:58:49
156 Oscar Jonsson 1:59:13
157 Alexander Wingerli 1:59:19
158 Emil Löwdahl 1:59:27
159 Michael Dahlström 1:59:45
160 Erik Nilsson Taik 2:00:04
161 Henrik Tjärnström Tavelsjö AIK 2:00:10
162 Anders Enetjärn Enetjärn Natur 2:00:29
163 Per Holmgren 2:01:02
164 Göran Dellbro 2:01:57
165 Andreas Niemack 2:01:57
166 Elias Örnberg 2:02:04
167 Tryggve Sigurdson 2:02:29
168 Per Joelsson Röbäck 2:02:30
169 Tommy Lundgren 2:02:31
170 Masoud Owji Hisingens löparförening 2:02:31
171 Niclas Strindell Heart for People 2:03:05
172 Pontus Nilsson 2:03:08
173 henrik jonsson Team esplanad 2:03:24
174 Tomas Magnusson Atea IFF Umeå 2:03:30
175 Lars Lindberg 2:03:43
176 Johan Lundmark Sweco if 2:03:56
177 Oskar Lundin 2:04:07
178 Anders Nordlander 2:04:37
179 Simon Karström 2:05:06
180 Tobias Jonsson 2:05:10
181 Marcus Gidlund 2:05:17
182 William Hellgren 2:05:33
183 Jan Neidebro TTGU IF 2:05:33
184 Marcus Wirth 2:05:36
185 Andreas Dahlström Tavelsjö aik 2:05:41
186 Daniel Wirth 2:06:14
187 PärÅke Dahlbäck 2:06:22
188 Johan Sjöström 2:06:55
189 Gustav Bergström Elektro Västerbotten AB 2:07:08
190 Tomas Töyrä 2:07:36
191 Jonas Johansson 2:07:54
193 Aron Berglund 2:08:47
194 Tomas Ekström 2:08:48
195 Peter Israelsson Heart for People 2:09:13
196 Anton Thurén 2:09:16
197 Carl Frithiof 2:09:17
198 Fredrik Sundqvist 2:09:38
199 Harry Johansson 2:10:00
200 Jan-Olof Åström 2:10:28
201 David Morén SAIK 2:11:07
202 Marcus Svensson 2:12:06
203 Jan Brännström 2:13:22
204 Fredrik Sundqvist Talldungen 2:13:32
205 Kjell Brel Karlsson Team GK 2:13:55
206 Gustav Karlsson Team GK 2:13:56
207 Viktor Fredriksson 2:14:29
208 Jonas Nyman One Group 2:14:35
209 Andreas Jakobsson Qvistigt 2:15:07
210 Reza Mirzaei 2:15:26
211 Magnus Gunneriusson Mariehem SK 2:15:58
212 Elias Jonsson Ernst & young 2:16:25
213 Jonathan Granath 2:17:33
214 Johannes Hällgren 2:18:50
215 Adrian Eriksson 2:19:18
216 Carl-Henrik Wester Allard 2:19:19
217 Björne Karlsson 2:19:23
218 Johan Sundkvist 2:19:25
219 Ola Söderlund Tärnaby 2:20:19
220 Lorenz Lindberg 2:20:33
221 Svante Johansson IFK Umeå 2:20:53
222 Samuel Nygårdh 2:22:39
223 Lars Dahlbäck Teol Tigers 2:22:42
225 Magnus Olofsson Vif 2:23:19
226 Mattias Uddståhl Elektro Västerbotten AB 2:24:03
227 Daniel Alexandersson Umeå 2:24:54
228 Johan Häggström 2:26:17
229 Staffan Engström Flurkmarks IK 2:26:31
230 Martin Albihn 2:26:36
231 Niklas Carlberg 2:27:08
232 Alexander Jaako 2:27:08
233 Asad Mohammadi 2:27:51
234 Gunnar Israelsson Öbacka LK 2:29:12
235 Jonas Varjonen Robertsfors IK 2:30:19
236 Ulf Lindström JS Älglöparna 2:30:59
237 Johan Sandberg 2:31:08
238 Börje Sandström Umeå 2:31:55
239 Oliver Nylén Hörnefors If 2:33:18
240 Jonas Nyman 2:34:00
241 Henrik Björklund Team Podd 2:35:29
242 William Persson 2:37:48
243 Jonas Berggren 2:38:01
244 Lars Andersson 2:39:17
245 Mikael Axelsson - 2:43:30
246 Stian Thorvaldsen 2:44:41
247 Peter Franzén 2:52:16
248 Kenneth Juliusson IFK Arvidsjaur Skidor 2:59:44
249 Kristian Svanlund 2:59:45